logo ekovo

Najczęściej zadawane pytania

FAQ

Ogrzewanie indukcyjne - FAQ

Jesteśmy na rynku od 2009 roku. W samym 2021 roku sprzedaliśmy ponad 1000 kotłów.

W przypadku zakupu kotła bez usługi montażu, zamówienie zostanie wysłane kurierem w przeciągu 2-3 dni roboczych od momentu zaksiegowania płatności.
W przypadku zakupu kotła wraz z usługą montażu, ustalany jest dogodny termin realizacji dla klienta oraz naszych ekip montażowych w ciągu 2 tygodni.
Przy dużej ilości zamówień, termin ten może ulec przedłużeniu.

Tak, istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty. 
Okres kredytowania od 10 do  60 miesięcy.
Koszt kredytu to 0.5 % miesięcznie czyli 6% rocznie. 
Bank nie pobiera dodatkowych opłat i prowizji, można go bezkosztowo wcześniej spłacić.
Współpracujemy z bankiem  BNP PARIBAS

Tak, został przebadany przez licencjonowaną jednostkę badawczą J. S. Hamilton Poland i uzyskał certyfikację potwierdzającą zgodność z normami polskimi i unijnymi. 

Tak, jest możliwość spotkania u klienta oraz w naszej siedzibie we Wrocławiu.

Zalecamy montaż kotła w części mieszkalnej. Odradzamy montaż w piwnicy ze względu na straty ciepła.

W naszej ofercie posiadamy kotły o niewielkiej mocy dedykowane mieszkaniom. Średnia powierzchnia montażowa to ok 80 cm2 i 20 cm od ściany.  

Obecne sterowanie obsługuje trzy niezależne obwody: system podłogowego ogrzewania, system grzejnikowy oraz system ciepłej wody użytkowej. 

Jeżeli instalacja nie jest zakamieniona, to możemy się podłączyć do tego systemu. Ekonomicznie uzasadniona jest instalacja z jak najmniejszą ilością wody w układzie.

Tak, posiadamy zarówno fabryczne serwisy, jak i zewnętrzne autoryzowane.

Nasza firma wykonuje montaże na terenie całej Polski.

Fotowoltaika - FAQ

Wszystko zależne jest od wielkości montowanej instalacji.
Zazwyczaj w przypadku średniej wielkości gospodarstwa domowego są to 2-3 dni.

Tak, system fotowoltaiczny jest bezobsługowy. Instalowane przez nas systemy posiadają wbudowany moduł komunikacyjny. Dzięki temu możesz na bieżąco kontrolować ilość wyprodukowanej energii elektrycznej.

  • WERSJA STANDARD – falownik Sofar Solar, gwarancja montażu 2 lata
  • WERSJA PREMIUM – falownik SolarEdge, optymalizatory mocy, gwarancja montażu 3 lata

Zmagazynowaną energię możesz odebrać w ciągu 12 miesięcy od daty wprowadzenia energii do sieci. W pierwszej kolejności wykorzystana będzie najstarsza energia w magazynie, dzięki czemu pozwoli to maksymalnie wykorzystać nadwyżki.

Im szybsza inwestycja, tym korzystniejsza nadwyżka energii pozyskanej z mikroinstalacji fotowoltaicznej. Najoptymalniej jest podjąć inwestycję na początku roku.

Jak najbardziej, wówczas zyskujesz wolność energetyczną. Wyprodukowaną energię z mikroinstalacji fotowoltaicznej wykorzystasz do ogrzania swojego domu indukcyjnym kotłem FENIX.

Po uzyskaniu niezbędnych informacji od klienta nasz projektant przygotuje bezpłatną ofertę poglądową, która zostaje przesłana na maila.

Kolektory słoneczne służą do przetwarzania promieniowania słonecznego w ciepło, które nie może być w żadne sposób magazynowane, a musi być wykorzystywane na bieżąco.