FIRE SAFETY UNIT

Kasowanie wysokich napięć w całym obwodzie fotowoltaicznym

Pożar fotowoltaiki- Urządzenie, które jest niezbędne w instalacji fotowoltaicznej!

Zwiększa bezpieczeństwo

Całkowicie eliminuje ryzyko porażenia prądem osób, które biorą udział w akcji gaszenia pożaru.

Działa automatycznie

Po wciśnięciu wyłącznika bezpieczeństwa instalacji fotowoltaicznej, bądź poprzez wyłączenie głównego zasilania w budynku, napięcie stałe w instalacji PV jest redukowane praktycznie do zera.

r

Usprawnia akcję gaśniczą

Zaraz po wyłączeniu zasilania w budynku, bądź wciśnięciu wyłącznika bezpieczeństwa instalacji fotowoltaicznej, strażak może przystąpić do akcji gaśniczej pożaru.

FSU

Stworzyliśmy urządzenie, które redukuje napięcie stałe w instalacji PV praktycznie do zera, zapewniając bezpieczeństwo osobom biorącym udział w akcji gaśniczej pożaru.

UMOŻLIWIA BEZPIECZNE GASZENIE POŻARU

W przypadku wystąpienia pożaru, strażacy zgodnie z procedurami wyłączają wszelkie źródła zasilania w budynku. Niestety w domach z instalacjami fotowoltaicznymi wciąż występuje wysokie napięcie generowane przez moduły fotowoltaiczne. Dostępne na polskim rynku rozłączniki wysokiego napięcia, generowanego przez łańcuchy fotowoltaiczne kasują je tylko częściowo w obwodach prądu stałego.

Montaż urządzenia może wykonać wyłącznie osoba z odpowiednimi,
wymaganymi prawem kwalifikacjami i uprawnieniami elektrycznymi.

Kasia

Biuro Obsługi Klienta

tel. +48 733 908 777

Gaszenie pożaru budynku z instalacją fotowoltaiczną,
bez FSU 

Bezpieczeństwo  jest priorytetem. Straż po przyjeździe na miejsce pożaru w pierwszej kolejności wyłącza w budynku główny wyłącznik prądu.
Co dalej? Należy poinformować 
straż o posiadaniu instalacji fotowoltaicznej, która jest potencjalnym zagrożeniem dla ich życia.
To kluczowa informacja, która decyduje o dalszym postępowaniu. 

r

Przepływ prądu wyłączony - na pewno?

Krok pierwszy wykonany, jednak strażacy dalej muszą postępować tak, jakby instalacja wciąż znajdowała się pod wysokim napięciem. Panele fotowoltaiczne nieustannie generują napięcie stałe.

r

Wezwanie pogotowia energetycznego

Jeżeli nie ma możliwości odłączenia Instalacji PV, należy wezwać pogotowie energetyczne. Proces się wydłuża, a czas ucieka i straty rosną.

Z FSU po wciśnięciu wyłącznika bezpieczeństwa instalacji fotowoltaicznej,
bądź po wyłączeniu głównego zasilania w budynku,
strażacy mogą przystąpić do akcji gaśniczej.

Pożar fotowoltaiki

Procedura gaszenia pożaru budynków z fotowoltaiką, jest zawiła i niejasna. To duży problem, w momencie wystąpienia zagrożenia jakim jest rozprzestrzeniający się ogień. Szybka rekacja jest tutaj kluczowa. Dzięki urządzeniu, jakim jest Fire Safety Unit strażacy od razu po wyłączeniu głównego zasilania w budynku (bądź po wciśnięciu wyłącznika bezpieczeństwa instalacji fotowoltaicznej) likwidują wysokie napięcie W CAŁYM OBWODZIE FOTOWOLTAICZNYM. Po wykonaniu tej czynności, wysokie napięcie nie występuje, dzięki czemu strażacy mogą przystąpić do akcji gaszenia pożaru. Ryzyko porażenia prądem znika całkowicie. 

Dzięki FSU ochronisz swój dobytek przed większymi stratami, które ponosimy w przypadku wystąpienia pożaru. Strażacy szybko i bezpiecznie ugaszą ogień. Nie narażaj swojego życia i życia innych na niebezpieczeństwo. 

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji, zadzwoń do nas.

Współpraca dla Hurtowni
i Instalatorów

Zainteresował Cię nasz produkt? Prowadzisz hurtownię fotowoltaiczną, bądź jesteś instalatorem? Zadzwoń do nas, jesteśmy otwarci na współpracę.  

PARAMETRY TECHNICZNE

Maksymalne napięcie wejściowe 1000 V DC
Maksymalny prąd zwarcia 14 A DC
Zasilanie 230 V 50Hz
Pobór mocy po stronie AC 3 W
Stopień ochrony IP65
Kategoria przepięciowa III
Rodzaj przyłącza wejść, wyjść DC  MC4
Temperatura otoczenia w czasie pracy  -25 – +50°C
Temperatura przechowywania -30 – +60°C

SCHEMAT POŁĄCZEŃ ZEWNĘTRZNYCH

                                                            Rekomendacja techniczna

Pożar Fotowoltaiki

Decydując się na inwestycję, jaką jest mikroinstalacja Fotowoltaiczna, nie możemy zapomnieć o bezpieczeństwie. Ważne jest, by korzystać z usług fachowców, którzy dobiorą sprawdzone podzespoły i odpowiednio zamontują panele. Jednak pomimo posiadania najlepszych komponentów i fachowo zainstalowanej fotowoltaiki, zawsze pozostaje jakiś procent szans na wystąpienie pożaru fotowoltaiki. Należy pamiętać również o tym, by zabezpieczyć fotowoltaikę nie tylko przed pożarem, ale również przed poniesieniem większych strat w trakcie jego gaszenia. Kiedy panele staną w ogniu, odpowiednie zabezpieczenie fotowoltaiki pozwoli przeprowadzić sprawną akcje gaśniczą. Jak bezpiecznie przeprowadzić akcję gaśniczą w przypadku wystąpienia pożaru fotowoltaiki? Najlepiej od razu w trakcie montażu, zabezpieczyć fotowoltaikę, przed poniesieniem większych strat. Nieważne, czy pożar spowodują panele fotowoltaiczne, czy zwyczajnie przez ludzki błąd, bądź inne niezależne od nas czynniki dom stanie w płomieniach, strażacy nie ugaszą ognia w budynku z panelami fotowoltaicznymi, bez właściwego zabezpieczenia fotowoltaiki. 

Zabezpieczenie ppoż Fotowoltaiki

Fire Safety Unit – FSU zabezpieczy fotowoltaikę jak i cały budynek przed poniesieniem większych strat powstałych podczas pożaru, w wyniku nieefektywnej akcji gaśniczej, opóźnianych działań. Urządzenie redukując wysokie napięcie stałe w całym obwodzie fotowoltaicznym praktycznie do 0 V, eliminuje ryzyko porażenia prądem osób biorących udział w akcji gaśniczej. Dzięki czemu strażacy zaraz  po wciśnięciu wyłącznika bezpieczeństwa instalacji fotowoltaicznej, bądź poprzez wyłączenie głównego zasilania mogą przystąpić do gaszenia pożaru. 

ZADZWOŃ DO NAS!