Instrukcja trello - Wrocław, Dolnośląskie - Ekovo
1. Po co jest trello

Na razie jest po to, aby spróbować uporządkować pracę zespołu, aby zacząć priorytetować zadania, aby mieć większą kontrolę nad tym co się dzieje i co jest do zrobienia. Jeszcze żadna firma nie odniosła sukcesu bez czegoś w tym stylu (nie upieram się przy trello tak docelowo, ale na pewno pomoże nam to zrozumieć czego oczekiwać od takiego systemu za grubą już kasę.

WSZYSTKIE POMYSŁY JAK USPRAWNIĆ DZIAŁANIE JAK NAJBARDZIEJ MILE WIDZIANE!

2. Dlaczego trello jest trudne

Najtrudniejsze, a zarazem najważniejsze jest po prostu utrzymanie uzupełniania tego. Wprowadzałem w życie wiele projektów tym, ale zawsze jak pierwszy entuzjazm opadł i kończyła się skrupulatność. Może tym razem uda się wprowadzić na stałe?

Najważniejsze jest trzymanie terminów i oznaczanie osób odpowiedzialnych. Oczywiście nie traktujcie tego jako narzędzie inwigilacji czy czegoś takiego. To ma nam tylko pomoc. Jeśli ktoś będzie miał za dużo zadań to będziemy na bierząco reagować i przesuwać.

3. Trello - pierwszy kontakt
  • strona główna /dom – na samej górze wyświetlają się nadchodzące zadania do zrobienia. Pojawią się tylko kafelki z ustawionym terminem! Poźniej jest sekcja Co nowego, gdzie pojawi się każda aktywność. Dobre dla bossa, bo będzie widział ruch w interesie 😀
  • tablice – podzielone na główne kategorie. Wchodząc w konkretną mamy miejsce gdzie dodajemy / aktualizujemy / przesuwamy odpowiednie kafelki. Każda tablica ma swoją instrukcję w pierwszym kafelku.
  • ustawienia – z prawej strony są ustawienia swojego profilu oraz ustawienia tablicy. Uważam, że każdy powinien dać sobie jakiegoś avatarka, tak żeby wizualnie też się wyróżniało;)
  • kalendarz – widok kalendarza z zaplanowanymi zadaniami – ja używam widoku tygodniowego, fajnie widać co jest do zrobienia, i na co może nie wystarczyć czasu;) da się go połączyć z Kalendarzem Google, nie wiem jeszcze czy z apelem
4. Kafelki

każdy kafelek to zadanie. Trzeba go tylko dobrze zatytułować, oznaczyć, zaterminować. Poźniej tylko pozostaje go kontrolować, przesuwać do odpowiednich kolumn, czy też załączać odpowiednie pliki / komentarze.

Jeszcze raz przypominam. Na razie mamy fazę testów, każdy pomysł na zmianę czegokolwiek jest mile widziany;)

Call Now ButtonZADZWOŃ DO NAS!