Masz pytanie dotyczące paneli fotowoltaicznych Ekovo Solar? Sprawdź listę najczęściej zadawanych pytań, a być może znajdziesz poniżej odpowiedź na nurtującą cię sprawę. Ale pamiętaj też, że nasi specjaliści są do twojej dyspozycji i gdy czujesz, że potrzebujesz dowiedzieć się więcej, albo potrzebujesz doprecyzować pewne informacje lub zobaczyć rozwiązanie dopasowane do twoich potrzeb, zawsze możesz do nas zadzwonić lub wysłać maila. Odpowiemy na twoje pytania możliwie najlepiej jak potrafimy.
Ile trwa proces montażu?
Wszystko zależne jest od wielkości montowanej instalacji. Zazwyczaj w przypadku średniej wielkości gospodarstwa domowego są to 2-3 dni.
Czy system fotowoltaiczny jest bezobsługowy?
Tak, system fotowoltaiczny jest bezobsługowy. Instalowane przez nas systemy posiadają wbudowany moduł komunikacyjny. Dzięki temu możesz na bieżąco kontrolować ilość wyprodukowanej energii elektrycznej.
Czym się różni wersja premium od wersji standard?
WERSJA STANDARD – zawiera falownik Sofar Solar, gwarancja montażu 2 lata. WERSJA PREMIUM – zawiera falownik SolarEdge, optymalizatory mocy, gwarancja montażu na 3 lata
Ile mam czasu na wykorzystanie zmagazynowanej w sieci energii?
Zmagazynowaną energię możesz odebrać w ciągu 12 miesięcy od daty wprowadzenia energii do sieci. W pierwszej kolejności wykorzystana będzie najstarsza energia w magazynie, dzięki czemu pozwoli to maksymalnie wykorzystać nadwyżki.
Kiedy najlepiej podjąć inwestycję?
Im szybsza inwestycja, tym korzystniejsza nadwyżka energii pozyskanej z mikroinstalacji fotowoltaicznej. Najoptymalniej jest podjąć inwestycję na początku roku.
Czy warto inwestować w instalację fotowoltaiczną?
Jak najbardziej, wówczas zyskujesz wolność energetyczną. Wyprodukowaną energię z mikroinstalacji fotowoltaicznej wykorzystasz do ogrzania swojego domu indukcyjnym kotłem FENIX.
Czy wstępny projekt jest płatny?
Po uzyskaniu niezbędnych informacji od klienta nasz projektant przygotuje bezpłatną ofertę poglądową, która zostaje przesłana na maila.
Jaka jest różnica między kolektorami słonecznymi (solarami) a modułami fotowoltaicznymi?
Kolektory słoneczne służą do przetwarzania promieniowania słonecznego w ciepło, które nie może być w żadne sposób magazynowane, a musi być wykorzystywane na bieżąco. Moduły fotowoltaiczne wytwarzają prąd z promieniowania słonecznego, który pózniej jest przetwarzany w prąd zmienny płynący w domowej instalacji elektrycznej. Istnieje możliwość magazynowania wyprodukowanej energii u dystrybutora, nadwyżki z lata możemy zużyć zimą.
Masz inne pytanie?
Nie udało ci się odnaleźć odpowiedzi na nurtujące cię pytania? Nic straconego! Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie, a postaramy się udzielić ci odpowiedzi możliwie najlepiej, jak potrafimy. Wiele informacji dotyczących naszych produktów i usług możesz odnaleźć również na naszym firmowym blogu.