Fenix

Kotły indukcyjne Fenix
Sprzedaż i montaż na terenie całej Polski

Najlepsza alternatywa dla pomp ciepła

POMPA CIEPŁA
Niskie koszty inwestycji

V

X

Niskie koszty eksploatacji

V

V

Cicha praca

V

X

Niezalecany montaż bufora C.O.

V

X

Niewielka powierzchnia montażowa

V

X

Brak grzałek oporowych

V

X

Brak zużywających się elementów

V

X

Skontaktuj się z nami:

Biuro Obsługi Klienta

tel. +48 733 908 777

JAK DZIAŁA KOCIOŁ INDUKCYJNY FENIX

Zasada działania kotła indukcyjnego, a dokładniej kotła Fenix opiera się na zjawisku indukcji elektromagnetycznej, tym samym, które zachodzi w naszych domowych kuchenkach indukcyjnych. 

Kotły Indukcyjne Fenix posiadają cewkę indukcyjną. Woda, która jest czynnikiem chłodzącym, przepływa przez płaszcz wodny i ulega natychmiastowemu podgrzaniu. 

Energia pola elektromagnetycznego, wytworzona przez cewkę indukcyjną kotła jest przekształcana w energię cieplną. Następnie energia ta przekazywana jest na wymiennik ciepła, a później odbierana przez nośnik ciepła, który krąży w układzie grzewczym.

OBSŁUGA

Kocioł Indukcyjny Fenix pracuje bezobsługowo.

Nie należy ingerować w jego działanie podczas pracy. Gdy w pomieszczeniu zostanie osiągnięta ustawiona temperatura, kocioł wyłączy się. Kocioł nie posiada części wymiennych. Jedyną częścią ruchomą jest filtr siatkowy. Należy go czyścić raz w miesiącu, w celu prawidłowego funkcjonowania urządzenia.

Zdobyta na przestrzeni lat wiedza oraz doświadczenie pozwoliły nam na stworzenie ekologicznych kotłów indukcyjnych. Kocioł Indukcyjny Fenix to innowacyjny produkt, który dopasowaliśmy do obowiązujących trendów oraz wymagań środowiska naturalnego. Nasze kotły indukcyjne to bezpieczne i bezobsługowe ciepło w Twoim domu, poparte badaniami i potwierdzone certyfikatem niezależnego, akredytowanego laboratorium. Dzięki możliwościom, jakie zapewnia producent kotłów indukcyjnych we Wrocławiu, możesz zapomnieć o tradycyjnych rozwiązaniach i pompach ciepła.  

ZALETY kotła INDUKCYJNEGO FENIX

Ekologiczny

Kocioł Fenix nie wymaga spalania żadnych paliw. Jest produktem w pełni bezemisyjnym. Nie wymaga posiadania komina bądź specjalnej wentylacji.

Bezpieczny

Dla człowieka, ponieważ nie grozi zatruciem tlenkiem węgla (czadem) czy gazem. Dla Ziemi, ponieważ nie emituje spalin do atmosfery.

Ekonomiczny

Nie wymaga komina, wentylacji i wydzielonego pomieszczenia (kotłowni). Zużycie energii elektrycznej nawet do 30% mniejsze niż w tradycyjnym, elektrycznym ogrzewaniu.

Niezawodny i trwały

Nie posiada części wymiennych. Jedyną częścią ruchomą jest filtr siatkowy. Jego długowieczność determinuje wyłącznie odporność korozyjna stali, z której jest wykonany. Żywotność kotła szacowana jest nawet na 50 lat.

Wygodny

Dzięki niewielkim rozmiarom oraz prostemu montażowi kocioł Fenix można zamontować w każdym lokalu, mieszkaniu czy domu. Jest bezobsługowy oraz bezgłośny. Nie wymaga magazynowania opału, komina ani kotłowni.
i

Posiadający certyfikat

Kocioł Fenix posiada certyfikat zgodności z normami polskimi oraz Unii Europejskiej. Został przebadany oraz zaakceptowany przez licencjonowaną jednostkę badawczą.

Podlegający dotacjom

Fenix wpisuje się w politykę walki ze smogiem, dlatego można uzyskać dofinansowanie przy wymianie starego pieca na nowy, w pełni ekologiczny.

Produkt polski

Kotły Fenix są produkowane w Polsce, we Wrocławiu. Wspieraj lokalny biznes!

Umów się z nami

Wybierz dzień tygodnia, godzinę i umów się z nami na spotkanie. Zapraszamy do naszej siedziby we Wrocławiu od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

7 + 14 =

Chcesz obniżyć koszty inwestycji? To możliwe, dzięki dostępnym dofinansowaniom. Sprawdź koniecznie dostępne opcje.

DOFINANSOWANIE

ZASTOSOWANIE

Kotły indukcyjne Fenix są dedykowane dla każdej powierzchni grzewczej. Ogrzejesz nim zarówno lokal użytkowy, mieszkanie, jak i dom. Dzięki podłączeniu do zasobnika c.w.u. (bojlera), można także uzyskać ciepłą wodę użytkową.

OSOBY FIZYCZNE

SPÓŁDZIELNIE I WPÓLNOTY MIESZKANIOWE

MIESZKANIA KOMUNALNE

FIRMY I PRZEDSIĘBIORSTWA

PROJEKTANCI I DEWELOPERZY

HALE MAGAZYNOWE / PRODUKCYJNE

Kocioł Indukcyjny Fenix c.o. Stosunkowo niewielkie rozmiary, jak na kocioł do centralnego ogrzewania, to ogromna zaleta kotłów indukcyjnych Fenix. Mogą one być montowane w niewielkich pomieszczeniach i na niewielkiej przestrzeni. To ogromna zaleta w przypadku osób szukających ogrzewania do małych mieszkań, czy domów.  Energooszczędne ogrzewanie Kotły indukcyjne Fenix, dzięki zjawisku indukcji elektromagentycznej, wykonują pracę szybciej niż inne urządzenia grzewcze.  Sprawność Kotła Indukcyjnego Fenix nie spada z czasem użytkowania, co ma miejsce w przypadku kotłów z grzałkami oporowymi. Kocioł Indukcyjny Fenix nie posiada części wymiennych. Dodatkowo, poza filtrem siatkowym brak tutaj innych elementów ruchomych, które mogłyby zwiększać awaryjność układu. Idealny kocioł indukcyjny do fotowoltaiki W związku z faktem, iż kotły indukcyjne zasilane są energią elektryczną, jest to doskonałe połączenie z panelami fotowoltaicznymi. Pisaliśmy o tym zresztą na naszym blogu w tekście pt. “Jakie ogrzewanie domu przy fotowoltaice?”. Ekologiczne ogrzewanie indukcyjne Kotły indukcyjne do centralnego ogrzewania charakteryzują się tym, że nie potrzebują być zasilane paliwami kopalnymi, które podczas spalania emitują toksyczne związki chemiczne. Brak spalania to brak zanieczyszczeń w otaczającym nas najbliższym środowisku naturalnym.

Kotły elektryczne – jakich nie znasz!

Fenix to kocioł elektryczny indukcyjny. Kotły zasilane są prądem, jednak zasada działania kotła indukcyjnego Fenix różni się od zwykłych kotłów elektrycznych z grzałkami oporowymi. W kotle indukcyjnym Fenix, zamontowana jest cewka indukcyjna. W porównaniu do tradycyjnych form ogrzewania, kocioł elektryczny, indukcyjny zajmuje bardzo mało miejsca. Nie wymaga dostępu do komina. Ogrzewanie elektryczne wybiera coraz więcej właścicieli zarówno mieszkań jak i domów. Kotły elektryczne, indukcyjne sa dokonałą alternatywą dla pomp ciepła. Koszty eksploatacji są zbliżone, natomiast kocioł elektryczny, indukcyjny Fenix jest nawet dwukrotnie tańszy w zakupie. Co wyróżnia kocioł Fenix od innych kotłów elektrycznych? Wewnątrz kotłów elektrycznych znajdują się grzałki oporowe. Są to druty, wykonane ze stali, miedzi, czy mosiądzu. Stanowią one źródło ciepła w instalacji centralnego ogrzewania. Żródłem ciepła w kotłach elektrycznych, indukcyjnych Fenix nie są grzałki, a cewki indukcyjne. Energia pola elektromagnetycznego wytworzona przez cewkę indukcyjną kotła elektrycznego, indukcyjnego Fenix jest przekształcana w energię cieplną. Co jeszcze? Na cewce indukcyjnej kotła elektrycznego, indukcyjnego Fenix nie osadza się kamień, czego nie można powiedzieć o grzałkach oporowych. Osadzający się kamień powoduje spadek sprawności kotła. Nasz kocioł Fenix pracuje zawsze z wysoką i stała sprawnością.

Kocioł elektryczny co i cwu – szybkie grzanie wody

Kocioł elektryczny, indukcyjny Fenix poza centralnym ogrzewaniem, dzięki połączeniu z bojlerem, zagrzeje również wodę użytkową.  Jaka jest główna zaleta kotłów elektrycznych fenix? Kotły dzięki zjawisku indukcji elektromagnetycznej szybko grzeją wodę, przez co są zdecydowanie bardziej ekonomiczne niż kotły elektryczne z grzałką oporową. Ponadto są trwałe, niezawodne, a żywotność kotła elektrycznego, indukcyjnego Fenix szacowana jest na ok. 30-50 lat. 

Niższe rachunki za ogrzewanie z kotłem elektrycznym – to możliwe

W porównaniu do węgla, czy gazu, których cena odstrasza, kotły elektryczne zasilane są prądem, który sami możemy wyprodukować. Dzięki doskonałej współpracy kotłów elektrycznych z fotowoltaiką, możesz znacząco obniżyć rachunki, bądź jeśli już masz fotowoltaikę (na starych zasadach) stać się wolnym energetycznie. Twoja mikroinstalacja fotowoltaiczna może pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną, którą zużyją kotły na centralne ogrzewanie i grzanie wody użytkowej. 

Call Now ButtonZADZWOŃ DO NAS!