Kocioł elektryczny centralnego ogrzewania | Ekovo
| +48 730 868 000 | +48 791 584 000 | +48 791 698 000 | fenix@ekovo.pl

Kocioł elektryczny centralnego ogrzewania

Szukasz kotła do centralnego ogrzewania? Elektryczny, indukcyjny kocioł do c.o. jest świetną alternatywą dla pieców stałopalnych oraz innych urządzeń grzewczych na prąd. 

Godnym uwagi jest fakt że wzrost popularności fotowoltaiki przyczynił się do zwiększenia zainteresowania ogrzewaniem elektrycznym. Z pewnością kotły elektryczne kojarzą się wyłącznie z dodatkowym źródłem ciepła w naszych domach. Są postrzegane jako alternatywne a w konsekwencji dodatkowe ogrzewanie przy piecach stałopalnych. Stosowane najczęściej w przypadku awarii, i w konsekwencji braku możliwości obsługi starego pieca. Na montaż kotłów elektrycznych decydujemy się w związku z tym chcemy wykorzystać nadwyżkę energii wyprodukowaną przez panele fotowoltaiczne. 

Czy kotły elektryczne poradzą sobie z ogrzaniem domu?  

Powinniśmy uświadomić sobie jedną rzecz. Kotły elektryczne centralnego ogrzewania ogrzeją ekonomicznie nie tylko domy, w których zapotrzebowanie na ciepło jest znikome z uwagi na ich pasywność i wysoką energooszczędność. Koszty eksploatacji kotłów elektrycznych są zbliżone do kosztów eksploatacji pompy ciepła! Ze względu na fakt że uważana jest za najbardziej ekonomiczną formę elektrycznego ogrzewania jest to duży komplement. Kiedy tak będzie? Wtedy, kiedy postawimy na ogrzewanie indukcyjne kotłem Fenix które są alternatywą dla pomp ciepła i to dwukrotnie tańszą w zakupie. 

Jaki kocioł elektryczny centralnego ogrzewania wybrać?

Co wyróżnia Kocioł Indukcyjny Fenix od innych kotłów elektrycznych centralnego ogrzewania? Zasada działania, trwałość oraz element grzejny. Kocioł Indukcyjny Fenix wykorzystuje zjawisko indukcji elektromagnetycznej, dzięki temu szybko podgrzewa wodę. Na czym polega to zjawisko? Cewka indukcyjna zamontowana w kotle, wytwarza energię pola elektromagnetycznego, która przekształcana jest  w energię cieplną. Następnie energia ta przekazywana jest na wymiennik ciepła, a później odbierana przez nośnik ciepła, który krąży w układzie grzewczym. Wspomniana wyżej cewka indukcyjna jest elementem, który odróżnia kocioł indukcyjny od elektrycznych. W przypadku elektryków, elementem grzejnym są grzałki oporowe, na których osadza się kamień. Sprawność kotła maleje, przez co staje się mniej ekonomiczny. W kotle indukcyjnym problem z osadzającym się kamieniem znika całkowicie. Dzięki mikro drganiom jakie wytwarza kocioł, kamień nie osadza się, a sprawność kotła przez okres użytkowania pozostaje niezmienna. 

Kocioł elektryczny centralnego ogrzewania

Kocioł Indukcyjny Fenix do c.o. i c.w.u.

Piec elektryczny, indukcyjny centralnego ogrzewania dla Twojego domu

Kocioł indukcyjny dobieramy zawsze z zapasem mocy, dzięki temu nie pracuje ponadnormatywnie długo w związku z tym może pracować swoim rytmem. W rezultacie włączony będzie od 5 do 8 godzin w ciągu dnia z tego względu że każdy budynek jest inny. Godnym uwagi jest fakt że jest kilka możliwości, które znacząco zmniejszają rachunki za prąd. 

  1. Pierwszą z nich jest miejsce montażu. Kocioł indukcyjny Fenix, ze względów ekonomicznych montujemy w części integralnej z budynkiem na poziomie zero. W przeciwieństwie do piwnicy czy też pomieszczeń nie ocieplonych nie dojdzie do strat ciepła na samym kotle.
  2. Kolejnym istotnym czynnikiem jest wybór taryfy. Optymalną taryfą jest G12w, dzięki której tańszy prąd popłynie w naszych gniazdkach nie tylko w godzinach nocnych, ale również  w weekendy, święta i dni ustawowo wolne od pracy

Bezsprzecznie, dzięki tym dwóm poradom kocioł  elektryczny centralnego ogrzewania, ekonomicznie ogrzeje Twój dom. Możesz cieszyć się nie tylko niskimi rachunkami, ale również bezobsługowością, bezpieczeństwem i trwałością kotła.
Zastanawiasz się nad wyborem kotła elektrycznego centralnego ogrzewania do swojego domu/mieszkania – postaw na Kocioł Indukcyjny Fenix, który poza centralnym ogrzewaniem, dzięki podłączeniu do bojlera z wężownicą/ dwupłaszczem ogrzeje także wodę użytkową

Zainteresował cię temat kotła elektrycznego indukcyjnego Fenix centralnego ogrzewania? Wejdź na stronę: https://ekovo.pl/fenix/  i zapoznaj się bliżej z tym rozwiązaniem.

Call Now ButtonZADZWOŃ DO NAS!