Piec indukcyjny do centralnego ogrzewania domu | Ekovo
| +48 730 868 000 | fenix@ekovo.pl

Piec indukcyjny do centralnego ogrzewania domu 

Nadal szukasz idealnego rozwiązania do ogrzewania swojego domu. Chcesz, aby było ekonomicznie (w miarę możliwości obecnych czasów), bezobsługowo, a koszt zakupu nie zwalił Cię z nóg. W tym artykule zweryfikujemy, czy piec indukcyjny do centralnego ogrzewania domu spełnia wyżej wymienione aspekty. Czy okaże się idealnym rozwiązaniem dla Twojego domu? Być może, przeczytaj i przekonaj się sam. 

Jak działa piec indukcyjny?

Zasada działania pieca indukcyjnego, a dokładniej Kotła Indukcyjnego opiera się na zjawisku indukcji elektromagnetycznej. W kotle zamontowana jest cewka indukcyjna. Cewka indukcyjna nie jest częścią zużywalną. Nie trzeba jej wymieniać, co ma miejsce w przypadku grzałki oporowej, która zamontowana jest w kotle elektrycznym. Zestawienie kotła indukcyjnego z elektrycznym – znajdziesz tutaj.  Energia pola elektromagnetycznego, wytworzona przez cewkę indukcyjną kotła jest przekształcana w energię cieplną przekazywaną na wymiennik ciepła (metalowy rdzeń i korpus), a następnie odbieraną przez nośniki ciepła krążący w układzie grzewczym. 

Kocioł pracuje własnym rytmem, załącza się gdy temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej temperatury zadanej. Nie należy ingerować w jego działanie. Pracuje około 5 do 8 godzin w ciągu doby.

Piec indukcyjny do c.o.

Zalety
Kocioł Indukcyjny do ogrzewania domu ma wiele walorów, które przemawiają za jego użytkowaniem. Omówmy kilka najważniejszych zalet Kotła Indukcyjnego Fenix, są to przede wszystkim:

  • Brak części zużywalnych, co wskazuje na niską awaryjność urządzenia.
  • Brak osadzającego się kamienia, co przekłada się na długą żywotność kotła, która szacowana jest na około 30, a nawet 50 lat. 
  • Mała powierzchnia montażowa, dzięki temu oszczędzasz przestrzeń użytkową.  
  • Brak składowania opału. Nie wymaga komina, wentylacji i wydzielonego pomieszczenia (kotłowni).
  • Bezobsługowość – kocioł pracuje własnym rytmem, jedyne o czym musimy pamiętać to czyszczenie filtra siatkowego. 
  • Ekologia – kocioł nie emituje spalin do atmosfery.
  • Odpornośc korozyjna stali, z której kocioł jest wykonany.
  • Posiada certyfikat zgodności z normami polskimi oraz Unii Europejskiej.
  • Podlega dotacjom, które firma Ekovo pomaga pozyskać, załatwiając wszelkie formalności. 
  • Możliwość połączenia z instalacją fotowoltaiczną, co obniża rachunki za ogrzewanie domu. 

A co z CWU? – ogrzewanie wody użytkowej indukcją


Czy piec indukcyjny do centralnego ogrzewania domu, zagrzeje również wodę użytkową? Jest to możliwe. Decydując się na Kotły Indukcyjne Fenix masz możliwość poza c.o. nagrzać również wodę użytkową. Do tego procesu potrzebny jest bojler z wężownicą, bądź z dwupłaszczem. Dzięki takiemu rozwiązaniu woda w zasobniku nagrzewa się bardzo szybko, a to wszystko za sprawą zjawiska indukcji elektromagnetycznej.  

Piec indukcyjny cena


Jeśli chodzi o  kwestię kosztu zakupu takiego kotła indukcyjnego do ogrzewania domu, to jest on zależny od mocy urządzenia. Jak dobrać odpowiednią moc? Tego dowiesz się w artykule: https://ekovo.pl/jakiej-mocy-i-ile-pradu-zuzywa-piec-elektryczny-do-domu-100m%c2%b2/

Natomiast ceny oferowanych kotłów możesz sprawdzić  na stronie: https://ekovo.pl/oferta-kotlow-indukcyjnych/ 

Jeśli zapoznasz się z artykułem oraz tymi, do których odsyła, możesz wyciągnąć następujące wnioski: Piec indukcyjny do c.o. domu zapewnia komfort użytkowania, a także niskie koszty eksploatacji (patrząc na aktualną sytuację na rynku) i stosunkowo atrakcyjny koszt zakupu. 

Call Now ButtonZADZWOŃ DO NAS!