Jak działa kocioł indukcyjny - Budowa kotła indukcyjnego | Ekovo
| +48 730 868 000 | +48 791 584 000 | +48 791 698 000 | fenix@ekovo.pl

Budowa kotła indukcyjnego

Jeśli przeczytał_ś wcześniejsze artykuły, wiesz już, że kocioł indukcyjny do c.o. jest idealnym rozwiązaniem dla twojego domu, bądź mieszkania. W tym wpisie wytłumaczymy “jak to jest zrobione”, czyli przybliżymy budowę kotła indukcyjnego Fenix. Schemat pieca indukcyjnego, a dokładniej budowa kotła indukcyjnego (być może właśnie to masz na myśli, gdy wpisujesz wspomnianą frazę w wyszukiwarkę) znajduje się poniżej. 

Jak działa kocioł indukcyjny?

Zasada działania takiego kotła opiera się na zjawisku indukcji elektromagnetycznej. Więcej na ten temat dowiesz się, gdy przeczytasz artykuł: Kocioł indukcyjny Fenix – co to jest.

Budowa kotła indukcyjnego

Budowa kotła indukcyjnego Fenix. Piec indukcyjny schemat.

Budowa kotła indukcyjnego Fenix

Powyższy obrazek przedstawia budowę kotła indukcyjnego Fenix, a niebieskie i czerwone strzałki obrazują ruch wody w kotle. 

Cewka indukcyjna jest częścią niewymienną. Nie trzeba jej wymieniać, co ma miejsce w przypadku grzałki oporowej, która zamontowana jest w kotle elektrycznym. Zestawienie kotła indukcyjnego z elektrycznym – znajdziesz tutaj.  Energia pola elektromagnetycznego, wytworzona przez cewkę indukcyjną kotła jest przekształcana w energię cieplną przekazywaną na wymiennik ciepła (metalowy rdzeń i korpus), a następnie odbieraną przez nośniki ciepła krążący w układzie grzewczym. 

Kocioł można podłączyć do dowolnego centralnego lub podłogowego systemu ogrzewania oraz systemów mieszanych. 

Obsługa kotła

Kocioł indukcyjny Fenix załącza się samodzielnie, a więc pracuje bezobsługowo. Nie należy ingerować w jego działanie podczas pracy. Gdy w pomieszczeniu zostanie osiągnięta ustawiona temperatura, kocioł wyłączy się. Rozpocznie swoją pracę ponownie, dopiero gdy temperatura pomieszczenia obniży się. Dzięki czemu kocioł Fenix nie pracuje cały czas, tylko do kilku godzin dziennie. 

Kocioł nie posiada części wymiennych. Jedyną częścią ruchomą kotła indukcyjnego Fenix jest filtr siatkowy. Należy go czyścić raz w miesiącu, by urządzenie pracowało prawidłowo. 

Przed przystąpieniem do czyszczenia upewnij się, że kocioł i pompa obiegowa nie pracują. Zawory przed i za filtrem muszą być zakręcone.

Jeśli chcesz mieć pewność,  że kocioł pracuje prawidłowo, nie zapomnij, by od czasu do czasu:

  • sprawdzić, czy wartość ciśnienia na manometrze jest prawidłowa, 
  • ocenić wizualnie pracę i stan techniczny kotła, 
  • ocenić wizualnie podłączenie uziemienia oraz stan przewodów elektrycznych. 

Tylko tyle należy wykonać, by mieć pewność, że kocioł indukcyjny Fenix pracuje prawidłowo. To zaledwie kilka minut w skali miesiąca. Ogrzewanie indukcyjne zapewnia, nie tylko ciepło, ale i komfort oraz wygodę.
Nie czekaj, sprawdź ofertę naszych kotłów indukcyjnych Fenix, cena kotła indukcyjnego widnieje na tej stronie: https://ekovo.pl/oferta-kotlow-indukcyjnych/ 

Call Now ButtonZADZWOŃ DO NAS!